O MNIE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tomek Lewandowski

Wykonawca kojarzony z nurtem piosenki balladowej i poetyckiej.  Kompozytor i gitarzysta. Od blisko 25 lat wykonujący swoje „Smutne piosenki o miłości’’. Początkowo silnie związany z piosenką turystyczną i na takich festiwalach nagradzany. Przez kilka lat wspominają o nim werdykty najważniejszych imprez tego nurtu: Wrzosowisko , Yapa, Piostur, Bazuna , OTGPS Szklarska Poręba i wiele innych.

W 1992 roku, nakładem Agencji SDM, pojawia się  pierwsze wydawnictwo kasetowe pt. „Miniony Czas” , które zawiera piosenki , laureatki wspomnianych wcześniej festiwali. Znajduje się tam też piosenka pt. „Jaka Jesteś” która stała się jego wizytówką  i znalazła miejsce w wielu śpiewnikach turystycznych i harcerskich.

http://www.youtube.com/watch?v=ZFEe0ppEvpk

Komponuje głównie do tekstów  i wierszy Mirosława Bochenka, wielokrotnie nagradzanego poety,  z którego usług korzystały też zespoły DŻEM, UNIVERSE czy solowo Maciek Balcar, Beata Przybytek i wielu innych. Wiele piosenek skomponował też do tekstów Krzysztofa Lebionki, na co dzień występującego w zespole Mietek Folk.

Poza działalnością solową współtworzył tzw. TRIO TRZECH BARDÓW czyli wspólny projekt  Szymona Zychowicza, Piotra Woźniaka i Tomasz Lewandowskiego, z powodzeniem występujące na licznych koncertach w Polsce i za granicą.

Przez jakiś czas dość regularnie pojawiał się na scenie krakowskiego kabaretu PIWNICA POD BARANAMI

Obecnie występuje z dwoma składami rewelacyjnych muzyków. Poza wymienionym na stronie zespołem okazjonalnie pojawia się na scenie z Robertem Szewczugą  ( bas ) i jego ojcem Leszkiem Szewczugą ( perkusja )

WYDAWNICTWA :

– Miniony Czas ( 1992 ) – Agencja SDM – kaseta

– Na Przekór  ( 1995 ) – Agencja SDM – kaseta

– Na Sprzedaż ( 2002 ) – Dalmafon – Płyta CD

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s